19. april 2021.

KO ĆE NAS ČUVATI OD ČUVARA?

april 19. | Категорија: Обавјештења, Синдикални одбор | Објавио: Aco0305959 Нема коментара

зокаPredsjednik Sindikalne organizacije RiTE Ugljevik Zoran Mićanović, izazvan, kako je rekao, arogantnim ponašanjem uprave preduzeća, na redovnoj sjednici Sindikalnog odbora RiTE Ugljevik iznio je lični stav  u vezi sa Saopštenjem radnicima preduzeća od 16. 04.2021. godine. Mićanović se zapitao o kakvom to istinitom i objektivnom informisanju u vezi sa pravima iz radnog odnosa govori uprava preduzeća u saopštenju radnicima i o kakvoj se tu igri radi, šta to uprava pokušava da podmetne Sindikalnoj organizaciji RiTe Ugljevik, kao jednoj od najbolje uređenih organizacija u Republici Srpskoj.  Potcjenjivanje znanja zaposlenih u RiTe Ugljevik od strane uprave je prevršilo svaku mjeru, jer tvrditi da se po prvi put u istoriji sindikalizma poslodavac bori za prava radnika, je vrijeđanje inteligencije. Jedini cilj uprave u cijeloj priči u vezi sa takozvanim nastojanjem sindikata da se radnicima smanji plata, je da se dio članstva odvoji od sindikata, tj. da se sindikat razjedini. Lažna tumačenja i falsifikovane dokumente sindikat ne prihvata i s pravom se pita „Ko će nas čuvati od čuvara?“

Niti jedna verzija Pravilnika o radu ne može biti bolja od Kolektivnog ugovora i ono u čemu je sindikat apsolutno jedinstven je stav da se ne prihvata Pravilnik o radu, tj. da se zahtijeva pojedinačno potpisivanje Kolektivnog ugovora između Sindikalne organizacije i Uprave RiTE Ugljevik.

Odluke i zaključci sa današnje sjednice Sindikalnog odbora objavljeni su na sajtu Sindikalne organizacije RiTE Ugljevik, kao i na oglasnim tablama preduzeća.

Информација Синдикалног одбора

ИНФОРМАЦИЈА СИНДИКАЛНОГ ОДБОРА