19. april 2021.

KO ĆE NAS ČUVATI OD ČUVARA?

april 19. | Категорија: Обавјештења, Синдикални одбор | Објавио: Aco Coa Milovanović Нема коментара

зокаPredsjednik Sindikalne organizacije RiTE Ugljevik Zoran Mićanović, izazvan, kako je rekao, arogantnim ponašanjem uprave preduzeća, na redovnoj sjednici Sindikalnog odbora RiTE Ugljevik iznio je lični stav  u vezi sa Saopštenjem radnicima preduzeća od 16. 04.2021. godine. Mićanović se zapitao o kakvom to istinitom i objektivnom informisanju u vezi sa pravima iz radnog odnosa govori uprava preduzeća u saopštenju radnicima i o kakvoj se tu igri radi, šta to uprava pokušava da podmetne Sindikalnoj organizaciji RiTe Ugljevik, kao jednoj od najbolje uređenih organizacija u Republici Srpskoj.  Potcjenjivanje znanja zaposlenih u RiTe Ugljevik od strane uprave je prevršilo svaku mjeru, jer tvrditi da se po prvi put u istoriji sindikalizma poslodavac bori za prava radnika, je vrijeđanje inteligencije. Jedini cilj uprave u cijeloj priči u vezi sa takozvanim nastojanjem sindikata da se radnicima smanji plata, je da se dio članstva odvoji od sindikata, tj. da se sindikat razjedini. Lažna tumačenja i falsifikovane dokumente sindikat ne prihvata i s pravom se pita „Ko će nas čuvati od čuvara?“

Niti jedna verzija Pravilnika o radu ne može biti bolja od Kolektivnog ugovora i ono u čemu je sindikat apsolutno jedinstven je stav da se ne prihvata Pravilnik o radu, tj. da se zahtijeva pojedinačno potpisivanje Kolektivnog ugovora između Sindikalne organizacije i Uprave RiTE Ugljevik.

Odluke i zaključci sa današnje sjednice Sindikalnog odbora objavljeni su na sajtu Sindikalne organizacije RiTE Ugljevik, kao i na oglasnim tablama preduzeća.

Информација Синдикалног одбора

ИНФОРМАЦИЈА СИНДИКАЛНОГ ОДБОРА